Ga jij je aanmelden voor een opleiding?

  • Direct aanmelden

Zoeken
...

Sport en bewegingscoördinator (bol)

Sport en bewegingscoördinator (bol)

4 jaar
bol
Meld je aan
Online Info-avond voor Ouders/Verzorgers 16 oktober 2025
16 oktober 2025 | 19.00 tot 20.00 uur | Online
Bekijk dit event
Studiekeuzecafé Mondriaan 28 oktober 2025
28 oktober 2025 | 16:00 - 17:45 | Leeghwaterplein 72
Bekijk dit event
Online PREP-talk
29 oktober 2025 | Online
Bekijk dit event

Je houdt je bezig met het coördineren van sport- en bewegingsactiviteiten, evenementen en projecten.

Augustus, Februari
23366
Alle praktische informatie

De opleiding Sport- en Bewegingscoördinator duurt 4 jaar. Er is ook een mogelijkheid om de opleiding in 3 jaar te volgen, dit wordt per student bekeken. In het vierjarige traject is het onderwijs praktischer ingericht en is er meer ruimte voor begeleiding.

Dit ga je leren

Bij de opleiding Sport- en Bewegingscoördinator start je met een algemene basis waarin je leert lesgeven. Tijdens je studie kies je een profiel waarop je je specialiseert. Je hebt de keuze uit 5 profielen.

Vakken

Bij de opleiding tot sport- en bewegingscoördinator volg je zowel praktijk- als theorievakken. Je krijgt algemene vakken zoals Nederlands, Engels, rekenen en burgerschap, maar ook vakspecifieke vakken die gericht zijn op sport en beweging. Zo leer je bij les- en leidinggeven hoe je sportactiviteiten begeleidt, en bij het vak organiseren van evenementen hoe je een sporttoernooi of ander evenement opzet. Tijdens de lessen trainingsleer verdiep je je in de werking van het menselijk lichaam, zoals spieren, botten, gewrichten en energiesystemen, en leer je hoe je die kennis toepast in bijvoorbeeld blessurepreventie of het trainen voor een hardloopwedstrijd. In voedingsleer ontdek je welke voedingsstoffen je lichaam nodig heeft, hoe calorieën werken, en wat de BRAVO-factoren (bewegen, roken, alcohol, voeding, ontspanning) betekenen voor een gezonde leefstijl. Ook zwemles is in het eerste jaar een verplicht onderdeel. Vanaf het tweede jaar kies je een keuzedeel dat past bij jouw interesses.

Keuzedelen

Je kunt je tijdens de opleiding specialiseren binnen verschillende vakgebieden, we noemen dat keuzedelen. We zorgen dat deze keuzedelen aansluiten bij het werkveld. Je wordt daarmee kansrijk op de arbeidsmarkt. Je maakt zelf een keuze uit deze specialisaties en krijgt daarbij de mogelijkheid om, door de bond, gecertificeerde certificaten te behalen.

Je kunt in leerjaar 2, 3 en 4 kiezen uit (opties onder voorbehoud): Specifieke doelgroepen, Gymnastiek, Fitnesstrainer A, Voetbalcoach 1 en 2 (VC1, VC2), Beachsporten, Zelfverdedigingssporten, Ski-instructeur, Zwemleider ABC, Zwemmen met doelgroepen, Aerobics, Fitness B, Outdoor-activiteiten

Eigenschappen

Deze opleiding is echt iets voor jou als je een hart hebt voor sport en het leuk vindt om mensen te stimuleren en iets aan te leren. Je werkt graag met verschillende soorten mensen en hebt goede sociale vaardigheden. Als je energie krijgt van het lesgeven aan groepen en het begeleiden van sportieve activiteiten, dan is deze opleiding precies wat je zoekt. Ontwikkel je vaardigheden en deze eigenschappen en help anderen hun sportieve doelen te bereiken!

Veelgestelde vragen

Wist je dat?

Je in het laatste jaar van de opleiding een deel van je stage in het buitenland kan volgen?

Praktische informatie

Heb je een andere vraag?

Nog niet helemaal kunnen vinden wat je zoekt? Wij helpen je graag verder.

Ga jij het maken

Meld je aan voor deze opleiding en start met het bouwen aan je toekomst.

Sport en bewegingscoördinator (bol)