We willen studenten voorbereiden op AI. Maar is duidelijk waar we studenten op voorbereiden? AI in zorg en welzijn is in ontwikkeling en er zijn belangrijke vragen te beantwoorden:
Werken we al met AI zonder dat we het zo noemen? Waar voegt AI echt iets toe in de praktijk, en waar niet? Wat betekent dit voor het handelen van professionals? En misschien wel de belangrijkste vraag: wat willen studenten hier over leren?
Vanuit het Practoraat Innovatie in Zorg en Welzijn hebben we deze vragen neergelegd bij onze studenten. Op 28 mei nemen we de inzichten uit de studentenenquête mee naar het werkveld om scherper te krijgen waar het écht over moet gaan. We doen dat met een inspirerende gastspreker: Gerwin Vis, AI-onderzoeker en expert van de Hogeschool Rotterdam.
Tijdens deze bijeenkomst:
Leggen we de perspectieven van studenten naast die van professionals uit het werkveld en van school.
Maken we zichtbaar waar AI al een rol speelt in de praktijk.
Onderzoeken we waar onduidelijkheid, spanning of schijnzekerheid zit.
Vertalen we dit naar acties voor werkveld én onderwijs.
Je gaat naar huis met:
Een scherper beeld van wat AI in jouw praktijk betekent.
Helderheid over de voorbereiding in het onderwijs.
Aanknopingspunten om hier morgen mee verder te gaan.
Voor wie?
Zorg- en onderwijsprofessionals, praktijkopleiders, beleidsmakers en innovators in zorg en welzijn
Programma
14:00 – Inloop
14:30 – Start bijeenkomst
Inzichten uit studentenenquête
Vergelijking met resultaten uit het werkveld
Actieve werksessie: van inzicht naar toepassing
16:30 – Afsluiting en netwerkborrel
17:00 – Einde
Locatie: Aspasialaan 19
Waarom je dit niet wilt missen
Omdat we stoppen met praten over AI, en beginnen met bepalen waar het echt over moet gaan!
Je kunt je aanmelden tot en met 20 mei via deze link.
Wij zien je graag op 28 mei 2026!